fbpx
בחירת מורה לגיטרה

MOR

03 יוני 2016

אין תגובות

Home מאמר

בחירת מורה לגיטרה

בחירת מורה לגיטרה

 

מומלץ לפנות אל מורה לגיטרה או בית ספר למוסיקה. חשוב להבהיר כי שיעורי הגיטרה הראשונים הינם בעלי חשיבות מכרעת להקניית הבסיס שאמור ללוות את הנגן המתלמד לכל אורך דרכו, החל מהפרטים הלכאורה קטנים וזניחים כמו ישיבה נכונה ואחיזה נכונה, וכלה באפשרויות להפקת צלילים נקיים ברורים. על כן, לפחות בשלבים ההתחלתיים כדאי לפנות אל מוסד מקצועי ומוכר, המעסיק מורים בוגרי אקדמיה למוסיקה שהינם מנוסים ומיומנים בהוראה.

מורה לגיטרה לרכישת הצעדים הראשונים בתחום

הגיטרה הינה כלי פריטה עתיק יומין, ויש הסבורים שמוצאה עוד מתקופת יוון העתיקה. הגיטרה מהווה כיום את אחד מכלי הנגינה הפופולאריים ביותר בקרב בני נוער וצעירים ברוחם בזכות הקסם הטמון בה, תחושת הפריטה על המיתרים, הצלילים והאווירה הנינוחה שהיא משרה על סביבתה. יישנם כיום מגוון אתרי אינטרנט המציעים לימוד לגיטרה באופן מקוון וחינמי, אך על מנת לרכוש את הצעדים הראשונים בתחום בדרך יסודית ומעמיקה,

 

מורה לגיטרה שיודע להדריך, לכוון ולהשפיע על עתידו של המוסיקאי המתחיל

במהלך החיפוש אחר מורה לגיטרה מומלץ לשים את הדעת אל כמה דגשים חשובים, כשהמרכזי שבהם הוא מידת החיבור שבין התלמיד עם המורה. חשוב שהחיבור יהיה הן מוזיקלית והן אישית, וזאת על מנת למנוע חסימות אפשריות במהלך הלמידה. כמו כן, מורה איכותי לגיטרה או לכל כלי נגינה אחר, אינו נמדד ברמת השכלתו מוזיקלית בלבד, אלא גם בכישורי ההוראה שלו, וביכולת להעביר את הידע והמיומנות בדרך ברורה וקלה. מורה איכותי נמדד גם בהבניית מערכי השיעור המודולאריים שלו, המתייחסים ומותאמים באופן פרטני לרמתו ההתחלתית של התלמיד, ובמתן תרגילים ביתיים לצורך אימון הפרקטיקה בהתאם לכלים והמיומנויות שנרכשו. מורה לגיטרה אחראי ומנוסה יודע להדריך, לכוון ולהשפיע על עתידו של המוסיקאי המתחיל.

הכשרה, סובלנות, עקביות ואהבה בלתי מתפשרת למוסיקה

בדומה למגוון תחומים אחרים, לימודי גיטרה דורשים הכשרה, סובלנות, עקביות ואהבה בלתי מתפשרת למוסיקה בכלל ולגיטרה בפרט. לא פעם קורה שאנשים מוצאים את עצמם בשיעורי גיטרה מייגעים ומשמימים ושאינם עונים על הצרכים. חשוב לדעת כי שיעורי נגינה אמורים להיות סוחפים ומהנים, ובמידה והם הופכים לנטל מומלץ להחליף מורה, שכן ייתכן ומדובר במורה לגיטרה בינוני או כזה שאינו הצליח להתאים את עצמו אל התלמיד, וההשלכות עלולות להוביל לחוסר מיצוי יכולותיו של המוסיקאי המתחיל באופן אופטימאלי ואף לנטישת הלימודים והחלום. מומלץ לבקש שיעור ניסיון חינם על מנת לקבל התרשמות כללית הנוגעת לקונספט של השיעורים העתידיים לבוא וכן על מנת לבחון את מידת הכימיה המתקיימת ביניכם לבין המורה. במהלך החיפוש אחר מורה לגיטרה ניתן לערוך סקר שווקים והשוואת מחירים, אך תמיד כדאי להעדיף מורה הנושא עימו המלצות וחוות דעת חיוביות מצד תלמידים לשעבר או חברים ומכרים כמו גם תעודות המעידות על מקצועיות בתחום.

רוצים ללמוד מוסיקה? הגעתם למקום הנכון!

צליל – בית הספר למוסיקה לילדים ונוער מעמיד לרשותכם את מיטב המורים בפריסה ארצית

 • לימודי מוסיקה פרטיים על מגוון כלי נגינה בנוסף לשיעורי פיתוח קול
 • השיעורים ניתנים בבית התלמיד, ובנוסף במספר מרכזים פיזיים ברחבי הארץ
 • טכניקה נכונה, קריאת תווים ואקורדים, עבודה על קצב, אלתור ופתוח שמיעה
 • השיעורים פתוחים לכל גיל ורמה, עם התמחות בלימוד מוסיקה לילדים ונוער

לפרטים נוספים ולשיעור ניסיון מוזל מלאו את הטופס הבא :  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  בחרו מורה מתוך רשימת המורים באתר ושלחו לו פנייה

  ההודעה תשלח ישירות למורה
  וללא התחייבות

  מלאו פרטיכם ללא התחייבות
  מורים בוגרי אקדמיה, בשיעורי זום פרטיים ובשיעורים בבית התלמיד

  שיעורים מוזלים מבלי לצאת מהבית
  תחומים זמינים - גיטרה, פסנתר, פיתוח קול