fbpx
השלכות חיוביות בלימוד נגינה

MOR

05 יוני 2016

אין תגובות

Home מאמר

השלכות חיוביות בלימוד נגינה

השלכות חיוביות בלימוד נגינה

ממצאים המוכיחים את הקשר שבין המוסיקה לבין עיכוב ומניעת מחלות זקנה שונות החל מאלצהיימר ודמנציה וכלה בפרקינסון ונוקשות שרירים, ועוד מחלות ובעיות נוספות כגון אפילפסיה, בעיות מוטוריות, הפרעות קשב, דיכאון וחרדה. תחביב זה מהווה שילוב של מגוון גירויים המופעלים על כל המערכות בו-זמנית, כאשר כל פעולה דורשת תיאום יד עין, שליטה בגירויים אמוציונאליים והפעלת מאות שרירים.

תחביב בעל מכלול השלכות חיוביות על מערכות הגוף והנפש

תהליך בחירת חוג הנגינה המותאם ביותר למתחילים מלווה במגוון התלבטויות שונות בין לימוד גיטרה לבין רכישת הפרקטיקה על פסנתר, אורגנית, כלי הקשה, כלי נשיפה וכדומה, ובעיקר כשהדבר נוגע לילדים. חשוב לדעת כי לימוד נגינה נחשב אמנם לתחביב פופולארי, אך הוא אוצר בתוכו מכלול רחב של השלכות חיוביות ביותר על כל מערכות הגוף והנפש. מחקרים מדעיים שנערכו בשנים האחרונות בתחום המוח רק מחזקים את הטרנד, וחושפים

לימוד גיטרה למתחילים

על פי אותם המחקרים מהווה לימוד הנגינה כמעין אנרגיה תחושתית של תנועות וצלילים, המתורגמים במוח לשדרים עצביים, ומובילים לשיפור האינטליגנציה המרחבית והתפקודים המוטוריים. מרבית המורים לנגינה ממליצים להורים על לימוד גיטרה כשלב התחלתי, מהסיבה שמדובר בכלי נגינה פשוט וקל להבנה. כמו כן, ניתן להתאים את הגיטרה אל אורך הזרועות וגודל כפות ידיו של הילד. במידה ונפלה ההחלטה על לימוד גיטרה למתחילים אזי מומלץ לעשות את הצעדים הראשונים עם גיטרה קלאסית שמיתריה עשויים ניילון, דבר אשר הופך אותה לקלה ונוחה יותר ללחיצה והפקת צלילים בהשוואה לגיטרות אקוסטיות וחשמליות שמיתריהן עשויים מתכת, ועלולות להקשות ואף לפצוע את אצבעותיהם העדינות של הילדים. בנוסף, המבנה של הגיטרה הקלאסית מאפשר פיתוח מיומנויות נגינה טובות יותר בכלי.

ייחודיותה של הגיטרה על פני כלי נגינה אחרים

לימוד גיטרה ככלי נגינה ראשון עבור ילדכם מהווה, כאמור, בחירה נכונה, גם בשל העובדה שמדובר בכלי נייד וקל לנשיאה, ושאינו דורש סרבול מיותר כגון הרכבה, חשמל וכדומה. זאת ועוד, מדובר בכלי נגינה זול מאוד בהשוואה לכלי נגינה אחרים, כשהגיטרה מהווה בסיס התחלתי למגוון כלי נגינה נוספים. ייחודיותה של הגיטרה מתאפיין בגמישות הצליל המופק ממנה בהתאם לאופן הלחיצה ומתיחת המיתרים, ובאמצעותה ניתן להפיק מגוון רחב של  צלילים ייחודיים לעומת יתר כלי הנגינה שגמישות הצליל שלהן מוגבלת. כאמור, הקניית יסודות הנגינה כבר בגילאים הצעירים מעניקה מעטפת רחבה של יתרונות ומסייעת להתפתחות יכולות הלימוד, הזיכרון, חשיבה, התקשורת החברתית והיצירתיות של הילד, אך בין אם החלטתם להפנות את ילדכם אל לימוד גיטרה ובין אם העדפתם כל כלי נגינה אחר, חשוב לשתף את הילד בתהליך הבחירה, ולאפשר לו התנסות חווייתית בכלים שונים בטרם בחירת הכלי. כמו כן, מומלץ לרכוש בשלב ההתחלתי כלי הנגינה למתחילים, ורק בשלבים המתקדמים יותר לרכוש כלי נגינה מקצועיים ויקרים.

רוצים ללמוד מוסיקה? הגעתם למקום הנכון!

צליל – בית הספר למוסיקה לילדים ונוער מעמיד לרשותכם את מיטב המורים בפריסה ארצית

 • לימודי מוסיקה פרטיים על מגוון כלי נגינה בנוסף לשיעורי פיתוח קול
 • השיעורים ניתנים בבית התלמיד, ובנוסף במספר מרכזים פיזיים ברחבי הארץ
 • טכניקה נכונה, קריאת תווים ואקורדים, עבודה על קצב, אלתור ופתוח שמיעה
 • השיעורים פתוחים לכל גיל ורמה, עם התמחות בלימוד מוסיקה לילדים ונוער

לפרטים נוספים ולשיעור ניסיון מוזל מלאו את הטופס הבא :  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  בחרו מורה מתוך רשימת המורים באתר ושלחו לו פנייה

  ההודעה תשלח ישירות למורה
  וללא התחייבות

  מלאו פרטיכם ללא התחייבות
  מורים בוגרי אקדמיה, בשיעורי זום פרטיים ובשיעורים בבית התלמיד

  שיעורים מוזלים מבלי לצאת מהבית
  תחומים זמינים - גיטרה, פסנתר, פיתוח קול